Powiedz wszystkim, że głosujesz na Zandberga! Ustaw nakładkę na zdjęcie profilowe!

Zandberg w Słupsku: różdżka Leszczyny nie działa

08 lutego 2025

Tu, na Pomorzu, widać, że czarodziejska różdżka Leszczyny nie działa. Słupski szpital jest w złej kondycji, a marszałek z Platformy w zasadzie mówi odchodzącym lekarzom to samo co niegdyś PiS – "niech jadą". Innym szpitalom w regionie, jak w Miastku, grozi zamknięcie. Tak kończy się głodzenie publicznej ochrony zdrowia przez rząd.

– mówił Adrian Zandberg

Na zdjęciu widzimy Adriana Zandberga podczas konferencji prasowej w Słupsku. Zandberg stoi zwrócony w stronę mikrofonów kilku redakcji – widoczne są m.in. pomarańczowy mikrofon Radia Zet, biały z logo TVP Info oraz turkusowy z innego medium. Ubrany jest w czarną kurtkę, a jego twarz jest oświetlona popołudniowym słońcem.  Przed nim zgromadzeni są dziennikarze – niektórzy trzymają smartfony lub notatniki, jeden z nich ma na sobie plecak i czapkę, inna osoba trzyma planszę lub baner. W tle widać ceglaną elewację budynku w stylu neogotyckim – prawdopodobnie ratusz lub inny gmach użyteczności publicznej.  Atmosfera jest poważna, ale spokojna – to typowy moment kontaktu polityka z mediami, podczas którego przekazuje ważne informacje lub komentuje bieżące sprawy. Zdjęcie podkreśla zaangażowanie Zandberga w działania terenowe i otwartość na rozmowę z prasą.

Zandberg wskazywał na źródła tej sytuacji - głodzenie ochrony zdrowia, które trwało za PiSu, trwa nadal pod rządami PO:

Kryzys w polskich szpitalach to nie przypadek. To rezultat wieloletniej polityki zaciskania pasa. PiS i PO ręka w rękę doprowadziły szpitale na skraj załamania. Za ich krótkowzroczną politykę płacą pacjenci w Słupsku, w Miastku, i w całej Polsce. Pani Leszczyna opowiadała banialuki, że wystarczy zmiana władzy, żeby skrócić kolejki. To była oczywista bzdura. Nowa władza nie ma nawet cienia pomysłu, jak skrócić kolejki. Zamiast tego szykuje kolejny skok na Narodowy Fundusz Zdrowia. To droga do piekła.

– przekonywał Zandberg

Zandberg przekonywał do zawarcia ponadpartyjnego Paktu dla zdrowia pod patronatem Prezydenta RP zakładającego gwarancję 8% PKB dla publicznej ochrony zdrowia. Mówił także o koniecznych inwestycjach w polskie fabryki leków oraz zakończeniu łączenia przez lekarzy równoległej pracy w publicznych szpitalach i w prywatnych gabinetach.