Powiedz wszystkim, że głosujesz na Zandberga! Ustaw nakładkę na zdjęcie profilowe!

Zandberg w 14. rocznicę śmierci Jolanty Brzeskiej

01 marca 2025

To, że mordercy Jolanty Brzeskiej pozostają bezkarni, to hańba dla naszego państwa. To, że prokuratura umywa w tej sprawie ręce, to wstyd dla Polski.

- mówił Adrian Zandberg

Na zdjęciu widzimy Adriana Zandberga udzielającego wywiadu dziennikarce Polsat News, tuż po uroczystościach upamiętniających 14. rocznicę śmierci Jolanty Brzeskiej. Tło stanowi baner z napisem „Jolanta Brzeska – Honorowa Obywatelka Warszawy”, co podkreśla symboliczny charakter miejsca.  Zandberg, ubrany elegancko w ciemny płaszcz, wygląda na skupionego i poruszonego, co koresponduje z powagą tematu. Jolanta Brzeska, działaczka ruchów lokatorskich, stała się symbolem walki o prawa mieszkańców – a jej tragiczna śmierć wciąż budzi silne emocje społeczne.  To zdjęcie oddaje atmosferę pamięci i zaangażowania politycznego w sprawy społeczne oraz walkę o sprawiedliwość lokatorską.

Adrian Zandberg wspólnie z posłem KP Razem Maciejem Koniecznym, oraz warszawskimi radnymi i samorządowcami Razem złożyli wieniec na Skwerze im Jolanty Brzeskiej w Warszawie. Podczas spotkania z dziennikarzami kandydat odpowiadał także na pytania dotyczące dzisiejszej sytuacji na rynku mieszkaniowym:

Prawo do dachu nad głową to podstawowe prawo człowieka. To, że w naszych miastach młodzi ludzie muszą oddać ⅔ tego co zarobią za czynsz, to patologia. To, że najbogatsi skupują mieszkania, które stoją potem latami puste, tylko po to zeby spekulować na cenach – to patologia. Te patologie trzeba przeciąć, uruchomić w końcu publiczny program mieszkaniowy. Państwo ma budować mieszkania, a nie wysługiwać się fliperom i firmom deweloperskim.

- podsumował Zandberg

Na zdjęciu widzimy pomnik upamiętniający Jolantę Brzeską – wielką postać ruchu lokatorskiego, która padła ofiarą bezwzględnej walki o reprywatyzowane mieszkania. Pomnik wykonany z czerwonego kamienia, na którym wygrawerowano inskrypcję, jest pokryty śladami czasu – mchami i naturalnymi przebarwieniami.  U stóp pomnika złożono wieniec w barwach narodowych, z przewagą czerwonych i białych goździków oraz białą wstęgą z czerwonym napisem „Partia Razem”. To symboliczny gest pamięci i hołdu, wyrażający solidarność ze wszystkimi, którzy doświadczyli krzywdy w wyniku dzikiej reprywatyzacji i bezdusznych działań „czyścicieli kamienic”.  Pomnik i kwiaty tworzą wspólnie niemą opowieść o godności, walce i stracie, przypominając, że pamięć o Jolancie Brzeskiej żyje i domaga się sprawiedliwości.

Po zakończeniu uroczystości lider Razem wziął udział w demonstracji współorganizowanej przez Warszawskie Stowarzyszenie Lokatorów i organizacje społeczne.