Powiedz wszystkim, że głosujesz na Zandberga! Ustaw nakładkę na zdjęcie profilowe!

Zandberg w rocznicę Powstania Styczniowego i Rewolucji 1905

22 stycznia 2025

Na zdjęciu widzimy cztery osoby stojące pod Bramą Straceń na terenie Cytadeli Warszawskiej – miejscu pamięci narodowej upamiętniającym ofiary represji carskich. Od lewej do prawej są to:  – Mateusz Merta – młody mężczyzna w granatowych spodniach i pikowanej czarnej kurtce, – Marcelina Zawisza – ubrana w ciemny płaszcz, szalik w jasne paski i okulary, – Adrian Zandberg – stojący centralnie, z poważnym wyrazem twarzy, w czarnej kurtce, – Maciej Konieczny – po prawej stronie, również w ciemnej kurtce, z brodą i stanowczą postawą.  Wszyscy stoją równo, na schodach, z kamiennym tłem w postaci ceglanej ściany i tablic pamiątkowych po bokach. Wyraz ich twarzy jest poważny i skupiony – wyraźnie oddają hołd lub upamiętniają historyczne wydarzenia. Atmosfera zdjęcia jest uroczysta, pełna szacunku i symbolicznej wagi.

Pamiętamy dziś o powstańcach i uczestnikach Rewolucji 1905 roku. Polegli oni w walce o wyzwolenie naszego narodu spod jarzma okrutnych represji rosyjskiego caratu. Walczyli o niepodległość, oraz Polskę sprawiedliwą społecznie — bez cenzury i tajnej policji, bez nędzy, bez wyzysku w fabrykach i folwarkach, o dobre i wolne życie dla wszystkich obywateli. 

- mówił Adrian Zandberg

Kandydat podkreślał aktualność postulatów, które inspirowały do walki uczestników zrywów niepodległościowych:

Wiele spośród ich nadziei i marzeń do dzisiejszego dnia nie doczekało się realizacji. Wciąż mierzymy się z rosnącymi nierównościami, brakiem mieszkań i podstawowych usług w obszarze zdrowia, praca wciąż nie jest godnie wynagradzana i wystarczająco bezpieczna. Niepodległa Polska musi być sprawiedliwa społecznie. Tym silniej podkreślamy dziś uniwersalne przesłanie poległych i walczących.

- przekonywał Zandberg